Osteria da Filippo
Osteria da Filippo on rento ja aito italialainen ravintola, joka tarjoaa autenttista pohjois-italialaista pizzaa, tuorepastaa sekä risottoa. Jälkiruoaksi tiramisua tai pannacottaa. Artesaanijäätelöä Turun Nuvolesta.
Kaikki valmistetaan alusta loppuun itse.
Osteria sijaitsee Vanhassa Raumassa torin laidalla, vanhan KOP:n talossa. Kesäisin on terassi, josta on kauniit maisemat torille.
Sisustus on pääosin kierrätettyä ja vanhaa kunnoittaen, kuten Osterioissa kuuluukin olla.
Ravintolan alakerrassa on myös biljardihuone, jonne on kiva mennä pelailemaan. Alakerrasta löytyy myös erillinen tilava lasten leikkipaikka.
Osteriaan on kaikki lemmikit sallittuja.
Voit myös tilata juhliin ”Filippo in strada” -pizzavaunun ja osterian tiimi tulee paistamaan pizzat paikanpäälle.
Verkkosivu
Sijainti
Yhteystiedot
Somekanavat
Saatat olla kiinnostunut myös näistä
-
Rauman uimahalli
Rauman uimahalli sijaitsee modernissa Karin Kampuksessa ja tarjoaa upeat puitteet vedestä nauttimiseen.…
-
Kisarannan sauna
Kisarannan sauna on Rauman Talviuimareiden hallinnoima ja talviuintiin suuntautuva sauna. Kisaranta tarjoaa…
-
Puusaun
Rauman Lapin Narvijärven rannalla sijaitseva rantasauna palvelee saunojia vuoden jokaisena päivänä. Rantasaunan…